| truliluli a întrebat:

Imi puteti spune o gluma care sa ma amuze asa de Seara de Paste? Funda cea mai buna Gluma.

10 răspunsuri:
| AndreiGabi a răspuns:

Sotul si sotia pleaca intr-o vacanta la Ierusalim. Sotia are un accident si moare.
Ghidul, fiind amabil, ii explica sotului posibilitatile pentru inmormantarea sotiei :
- V-ar costa 5000 de dolari sa o trimiteti acasa cu vaporul sau o puteti inmormanta aici pentru 150 de dolari.
- Cred ca o sa aleg prima varianta, raspunde sotul.
- De ce, doar puteti sa-i faceti o ceremonie frumoasa aici si este mai ieftin!
- Acesta este locul unde un om a murit, l-au ingropat si dupa trei zile a inviat! Nu vreau sa risc.

https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net/......6927_n.jpg laughing

| MaTrIx8378 a răspuns:

Ce va faceati voi, daca nu exista google.

| Hmmmm a răspuns:

Mi-au batut piroane in maini si picioare, m-au incoronat cu spini, m-am impuns cu sulita in coasta si a tasnit apa din mine ca dintr-un hidrant. M-au scuipat, m-au constrans de-am carat crucea, mi-au dat otet in loc de apa, dar, intr-un final, am predat sufletul meu in mainile tatalui, pentru ca mai apoi sa ma intorc din morti, lasandu-i pe toti cu gurile cascate si pupilele dilatate de uimire. Din clipa asta am devenit "cel sacrificat pentru iertarea faradelegilor omenirii". Sunt idolatrizat de circa 60% din popor, ei ma vad erou, dar, ce-i drept, pentru o asemenea performanta trebuie' sa fii cel putin chior.

| MIB a răspuns:

E in regula sa ne simtim bine facand glume pe diferite teme din lumea asta materiala, dar atunci cand vedem in Dumnezeu (si implicit in Mantuitor si in toti ceilalti sfinti) un bun subiect de glume ordinare si lipsite de orice urma de moralitate si intelepciune, atunci inseamna ca ceva nu mai e in regula cu noi. Nu vizez toate glumele postate aici ci doar unele, care-s ele nu-i greu sa-ti dai seama. Pan' la urma nici macar Dumnezeu nu n-e obliga sa credem in el, dar a-r fi frumos ca macar din respect pentru anumiti "inapoiati" care inca mai cred in "povesti cu sfinti" astfel de mesaje sa nu fie postate pe platforme (siteuri) precum acesta...

| Hmmmm a răspuns (pentru MIB):

Fac glume pe seama cui vreau, cu riscul de-a suporta consecintele. Vezi-ti de paste, crestine. Putin respect pentru "inapoiatii" care nu mai cred in el.

| αʅҽxƈσσʅʅ a răspuns:

- Du-te si mai cumpara bere!, zice Ion catre Maria.
- Dragul meu, poate imi zici si cuvantul magic?
- Hocus-pocus tu muiere, du-te-n fuga dupa bere! Iarna grea. Un ţigan tanăr este prins la furat şi ajunge la puşcărie? ntr-o zi, mamă-sa vine cu un pacheţel la vorbitor.
- E rău?
- Nu, mamă, merge.
- Cum e m? ncarea?
- Avem de trei feluri, iar de doua ori pe săptăm? nă ne dă şi ceva carne.
- Dar căldură?
- Merge. Noi venim de la muncă, ne spălăm repede şi intrăm? n pat.
- Dar lumină?
- Noaptea se stinge,? nsă avantajul e că ne culcăm devreme şi dormim mai mult.
- Sa fii cuminte, mamă, să nu faci vreo prostie să te dea ăştia afară. Alinuta vine plangand la maicasa.
- Mami copii au ras de mine la scoala ca am dintii mari...
- Stai linistita fata mea, nu stii ce rai sunt copii si nu mai plange ca zgarii parchetul Un barbat suna la pompieri si zice speriat: - Domnule, soacra mea vrea sa se arunce de la etaj! - Si care e problema? - Nu se deschide fereastra! FUNDAĂĂĂ

| jack993 a răspuns:

El: Stinge lumina!
Ea stinge lumina.
El: Dezbraca-te!
Ea se dezbraca.
El: Ia-o in gura!
Ea: Asta nu!
El: Alta n-am!

| anonim_4396 a răspuns (pentru jack993):

=]]]]

| alinaaa22 a răspuns:

Intrebare: Stiti care este cea mai buna vopsea de oua?
Raspuns: Rujul!
De Paste, Mos Nicolae cobora scarile unui bloc si se intalneste cu Iepurasul care urca:
- Sa nu cumva sa faci tampenia sa intri in vorba cu baba de la etajul doi!
Un tip intra intr-un magazin si o intreaba pe vanzatoare:
- Aveti vopsea de oua?
La care vanzatoarea se uita cu atentie la el, il masoara din cap pana-n picioare, ii zambeste si ii raspunde:
- Dichisituleee!
Intr-o zi Iepurashul se intalneste cu Lupul…Iepurasul cara o plasma de ultima generatie…
- Dar de unde ai mai iepuurasule plasma asta ca tu esti lefter…
- Pai am fost la Vulpe…
- Si?
- Pai…m-a invitat la o cafea…dupa care s-a dezbracat si a zis: "ia ce e mai bun de la mine"
- Si?
- Si eu am luat plasma.
Mielul rade de porc:
- Vine Craciunul!
Porcusorul agresiv foarte zambaret:
- Da de Paste ce faci?
laughing)

| ckristackhe a răspuns:

El: iubito, inchide usa
ea: bine
el:iubitoo, stinge lumina
ea: bine
el: iubitooo, trage draperiile
ea: bine
el:iubito, hai in pat ca vreau sa-ti arat ceva
ea: mm bineeeee
el: iubito, pune patura peste noi
ea:mmm biiineeee
el: iti place noul meu ceas fosforescent?
laughing))))) hahahahahhahahah
hahahahahhaha
funda? (stiu nu e cine stie pentru. ca trebuie' sa ti'o ZICA unu ca sa razi, nu sa o citesti )