| tarziu a întrebat:

A fost careva in Tibet, sau stiti pe cineva care a ajuns pe acolo?

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, a ajuns o cunostinta de-a mea in Tibet, de fapt ce te interesa?

| tarziu explică:

Permisul pentru Tibet, din cate vad nu se poate lua de aici. doar de la ei

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine mergi la firmele de turism care organizeaza excursii China Tibet, ei stiu si despre pericole si despre Tibet, si despre pasaport. Personal nu te sau va sfatuiesc sa mergeti singur/ri, chinezii nu sunt vorbitori de engleza si nu cred ca va va fi usor.
A, daca vrei numai dus, de ajuns ajungi cumva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@Marionel, eu n-am fost Tibet, de regasit cred ca nu ma voi regasi nici pe luna, daca asa stau lucrurile prefer sa stau aici, unde zici ca creste bonsai-ul ala? aduc si un sandwich pe care trebuie musai sa mi-l tii cat timp butonez betisoarele cu aroma de Tibet.
Ideea era ca daca pleci cu o excursie organizata mai stie cineva de tine si anunta familia ca nu te-a papat nimeni, asa pe mainile strainilor cu bani la tine si pe criza asta in loc de cutzu, cutzu merge si o buca de omlaughing vi se pare inedit? sa nu credeti, chinezii mananca tot ce musca si misca.

| tarziu explică:

Hmm, mersi de raspunsuri. viza pentru china o am, biletul de avion e dus-intors(intorsul depinde de anumite chestii) si plec singur! sandwich'ul il tin cu o mana si cu cealalta imi fac poze cand il manancwinking
Deci o fac fara martori, e pentru mine si nu m'ar incalzi sa am pe cineva langa mine care sa imi spuna "aia nu, aia nu, acolo nu..." Daca e sa am probleme pot sa fiu cu 5 matahale langa mine si tot o musc, chinezii astia sunt multi! in cel mai rau caz fac fericit vreun bolnav care asteapta rinichi sau un ficat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aha inseamna ca stai bine cu organele, ai si in plus? Zau nu este de gluma, ce se vede in filme despre Tibet nu este acelasi lucru si pe teren, vad ca esti pornit, atunci iti urez drum bun si sa ajungi intreg.

| tarziu explică:

@ alllina mersi de urari
@ marionel te anunt daca vad vreunu'
'ioi' e o exclamatie. nu e chiar lol happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

DA splendid

| selena25jolie a răspuns:

Te-ai intors din Tibet? Si eu vreau sa plec si tot singura, dar ma ingrijoreaza viza pentru China.Se obtine usor?