| anonim_4396 a întrebat:

A fost vreodata cineva in Rusia? Daca da, cum a fost? Ai nevoie de viza? E greu sa ajungi acolo? Cam ce buget ai nevoie pentru 3-5 zile sau chiar 7 cu tot cu mancare (scuze de categorie e cea mai populara)?

4 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Poti folosi siteul asta ca sa compari costurile dintre orasul tau si orasul in care mergi. Asa o sa iti faci o idee de costuri.

https://www.numbeo.com/cost-of-living/

suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, ai nevoie de viza si sunt niste reguli destul de stricte sa o obtii. Gasesti informatii pe site ul MAE mai mult ca sigur.

Rusia nu e o tara scumpa, preturile sunt comparabile cu Romania daca vorbim de Moscova

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru suntserios):

E la fel ca la america visa de russia? la 18 ani ai sanse?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru anonim_4396):

E ceva mai stricta treaba si nu stiu daca le pasa mult de emigrare precum americanii... ca na, cine vrea sa emigreze in Russia.

Insa ai nevoie de o invitatie, trebuie sa explici concret unde stai si cat stai si sa dovedesti ca ai bilete de avion. Si din ce stiu eu viza o primesti strict pe perioada pe care stai acolo.