| cecilia_lungu a întrebat:

Ai nevoie de viza pentru a merge in Norvegia?

Răspuns Câştigător
| JayLeno a răspuns:

nu ai nevoie! happy

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna cecilia_lungu! Norvegia are o pagina in limba romana, pe Internet, corespondenta a ambasadei din Romania: http://www2.norvegia.ro/ unde se explica despre vize http://www2.norvegia.ro/vizealte/ si in final poti sa le scrii mail emb. bucharest@mfa.no - voiaj placut!

| Catinca_Radu a răspuns:

Nu ai nevoie, poti sa mergi doar cu buletinul.

| tudor_cozocz a răspuns:

Nu mai ai nevoie de la 1 ianuarie 2002 de viza pentru a calatori in Norvegia si pentru ca suntem in U. E. putem trece doar cu buletinul desi Norvegia nu este tara U. E.

| cristina_marinescu a răspuns:

Nu stiu, intreaba pe cineva care stie, pe Elena Udrea ca ea il cunoaste pe,, presedintele republicii Norvegia".

carla
| carla a răspuns:

Elena Udrea stie...happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Aceiash intrebare as dori sa o pun si eu, cu pashaportul romin pot pleca sau nu am shanse?

| andreia_1545 a răspuns:

Buna ziua, locuesc in chisinau moldova si sunt nascuta aici, pasaport romin nu am dar am nevoie de viza in norvegia, sau un contract de nmunca pentru a pleca acolo u traiu, poate sa ma ajute cineva. macar cu un raspuns