| SweetAndDead a întrebat:

Am o intrebare pentru cei din Constanta : daca vreau sa ajung de la gara in Mamaia (hotel Perla), am vazut pe google maps ca exista un autobuz 5-40) care merge pana la Complex O.NT. si ca de aici pana la Perla ar mai fi vreo 20 de minute de mers pe jos (aproximativ 1, 5 km), dar vreau o confirmare totusi (sau daca mai exista alt traseu mai bun) de la cineva care cunoaste orasul.

Răspuns Câştigător
| JackR a răspuns:

Autobuzul 100 te lasa mult mai aproape. Il iei din fata Garii (cap de linie) si cobori la Sat Vacanta (celalalt cap de linie). De acolo ai de mers cam 500 de metri pana la Complexul Perla.

2 răspunsuri:
| SweetAndDead explică (pentru JackR):

Si nu circula doar in sezonul estival, nu? Ca am vazut ca erau unele care circulau asa

| JackR a răspuns (pentru SweetAndDead):

Nu, circula 365 de zile pe an. happy