| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de trenuri si mersul lor.
1 ) InterCity(IC) este "Sageata Albastra"?
2 ) Cat costa un bilet cu Sageata Albastra din Bucuresti pana la Roman sau Pascani sau Iasi(Clasa a II-a, si clasa I daca stiti)?
3 ) Pentru ca sunt student, am auzit ca imi da bilet la jumatate de pret, dar cum se procedeaza? Ma duc cu carnetu si gata, sau ce mai imi trebuie?
4 ) Dar un bilet pentru InterRegio, cat costa?

P.S. : [La "2 )" cand am scris "Roman sau Pascani Sau Iasi" m-am referit la faptul ca vreau sa stiu cat costa biletul mana la Roman, iar daca nu stiti,atunci, pana la Pascani, iar daca nu stiti nici asta,atunci, pana la Iasi.]

Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

Http://www.cfr.ro/- Sper sa te ajute.

| DeeaBlonda1 a răspuns:

Scrie pe google "mersul trenurilor". Fundita?