| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.as vrea sa stiu si eu care sunt pasii pe care trebuie sa ii urmez cand calatoresc cu avionul. e prima data cand zbor.si ce imi trebuie, ce nu trebuie sa fac?

6 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Atata bataie de cap laughing.
si eu am calatorit o singura daca cu avionul si nu m-am gandit ce am voie si ce nu am voie. stai lin ca o sa iti dea stewardesa toate informatiile de care ai nevoie.

| Cici_3928 a răspuns:

Fi cuminte.

| GoodGuyOviCONTSUSPENDAT a răspuns:

Sa te uiti dupa Bin laden, poate o sa aterizati fortat.

| oannabomboana a răspuns:

Iti trebuie buletinul, iar in avion stewadezele iti vor da informatiile legate de masurile de siguranta si cum trebuie sa procedezi daca exista o problema cu avionul. Pana la avion la fel te va indruma cineva la un microbuz.

| naty_4799 a răspuns:

Stai linistita, stiwardesele o sa-ti dea toate informatiile, ii foarte miste ai asa tare senzatie cand urca si cand coboara ii ff misto!winking

| andy_3924 a răspuns:

La check-in (ghiseul de unde iei biletul si iti lasi bagajele de cala) iti da toate detaliile daca vrei sa intrebi. Te va indruma spre verificare unde trebuie sa lasi bagajul de mana si obiectele metalice pentru a putea fi scanate (eu a trebuit sa ma si descalt odata). Te duci apoi spre un alt punct de verificare unde se uita peste buletinul/pasaportul tau si ajungi in sala de asteptare unde... astepti happy un autobuz care te va duce spre avion. In avion te asezi cuminte la locul tau si astepti sa decoleze.