| blahblah_7366 a întrebat:

As vrea sa fac o propunere clasei cu o excursie in romania si as vrea sa fie de neuitat si sa le placa tuturor FUNDA+VOT

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cate zile?

| Cătălina_6063 a răspuns:

Is multe optiuni unde sa mergi eu as propune asa:
- ori la manastiri din N Moldovei Piatra Neamt sau de prin apropierea orasului tau
- Lacul Rosu
-Caile Bicazului
-Pesterile de prin Carpati Occidentali
- La munte etc [numai am idei]

| blahblah_7366 explică:

Pai cam o zi sau 2

| AlexandrinaAle333 a răspuns:

Destul de multe optiuni :
-manastirile din Bucovina
-manastirile din Maramures + vestitul cimitir vesel+muzeul din Baia Mare
-Pesterile din Carpatii Occidentali din partea muntilor Apuseni+lacuri
-Muntii Retezat + lacurile care sunt de-a dreptul superbe+Parcul National
-Orsova+Lacurile de la Portile de Fier (o zona foarte frumoasa)
-diferite orase cum ar fi Sighisoara, Sibiu, Alba-Iulia, Timisoara, Oradea etc + imprejurimile
-zona Neamtului, Muntii Ceahlau + lacul Bicaz
- Lacul Izvorul Muntelui care e absolut superb(m-tii Ceahlau)-, Lacul Rosu, Lacul Sf.Ana,Lacul Ursu, Lacul Belis, Lacul Tarnita
-lacurile din Carpatii Meridionali
-Delta Dunarii sau litoralul
Romania are multe zone frumoase ...pacat ca nu toti le pretuiesc si prefera sa mearga pe alte meleaguri sigh