| idanna a întrebat:

As vrea sa merg in vacanta in Maramures la o pensiune sau la o fam de la tara ( sat, comuna maramuresana), Imi puteti recomanda un loc minunat si linistit?

4 răspunsuri:
| RoGf a răspuns:

In apropiere de Baia Mare se afla cartierul Firiza care este un loc foarte frumos si inconjurat de natura.Acest carier se afla la poalele varfului Ignis. Sper ca ti-am fost de ajutor! Daca nu cauta pe net mai multe detalii despre acest loc!

| Mihaela1964 a răspuns:

Sapanta; comuna e foarte frumos amplasata, peisajul e incantator, conditiile de cazare sunt bune(casele au bai dotate ca la oras), mancare traditionala.

| RealityCheck a răspuns:

Sighetul Marmatiei! Este superb acolo ai multe de vazut si cazarea nu este foarte scumpa, bine depinde de preferintele tale! happy

| Irascu_Viorel_1972 a răspuns:

Sacel, este o comuna situata la iesirea din pasul Setref, spre Maramures, acolo gasesti vreo doua pensiuni bune, o casa a olarului si cateva trasee in muntii Rodnei.
Poate te ajuta asta:http://www.plecatdeacasa.net/2008/11/sacel-maramures.html