| PRoMeTHeUM a întrebat:

As vrea sa plec saptamana viitoare 2-3 zile intr o mica excursie cu familia.
Unde imi recomandati sa merg? Vreau sa fie mai racoare putin ca la campie.

2 răspunsuri:
| teiube a răspuns:

La munte sinaia, predeal brasov busteni cheile bicazului sibiel

| copilfardeminte40127 a răspuns:

Buna! Te sfatuiesc sa te duci pe Transfagarasan. Poti urca la Balea Lac. Acolo e o priveliste superba si e foarte racoare. Daca vrei sa stai peste noapte, nu te sfatuiesc sa te cazezi sus, la Balea. Este foarte scump. In schimb, poti cobori pe Transfagarasan la Sibiu. Acolo, este o pensiune, Dumbrava parca se numeste ( este langa un hotel mare-Hilton parca) si are preturi bune (100 lei pe noapte mi se pare plus mic dejun inclus-am fost de curand). La Sibiu poti vizita mai multe cum ar fi Muzeul Satului si in plus au o Gradina Zoologica de invidiat. Mi-a placut mai mult decat cea de la Bucuresti. Cauta mai multe pe internet. Daca iti place, trage o fuga cu parintii pana acolo. Sper sa te distrezi.