| Faranume242424 a întrebat:

Biletele cumparate prin Wizzair, includ toate taxele? Si cu ce nu am voie in bagajul inclus?

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Normal. Dar, dacă nu îți printezi de acasă boarding pass-ul, vei plăti pentru asta la check-in pe aeroport.
La fel, dacă bagajul tău e mai mare sau mai greu decât cel admis, ți se va percepe o taxă.
Ai toate detaliile pe saitul lor.
Depinde ce înțelegi prin „bagaj inclus". Dacă e vorba despre cel din cabină, nu ai voie cu obiecte ascuțite (pile de unghii, foarfeci, cuțite etc.), inflamabile, lichide în recipienți mai mari de 100 de ml, arme, muniție, artificii etc.
PS - lichidele trebuie puse într-o pungă de plastic transparent ce se va prezenta separat la controlul de securitate.

Răspuns utilizator avertizat
| mihai69 a răspuns (pentru Faranume242424):

Poți face și cu mai multe zile, dar mai dai parcă 2 €. Gratis, doar cu două zile înainte (ca să aibă timp cei care vor să dea bani în plus să-și aleagă ce locuri vor și să rămână gratuite doar alea pe care nu se înghesuie să le ia nimeni).
În felul ăsta mai storc niște euroi de la călători.