| thunderstruck5 a întrebat:

Brasoveni, help! Cum ajung (cu un mijloc de transport in comun, gen autocar sau maxi) din Brasov la Poiana Narciselor (pe langa satul Vad, din cate am inteles)?

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Vei merge in gara mare din Brasov si de la Autogara de acolo, vei lua autobuzul pentru Fagaras, din care vei cobori in localitatea Sercaia, te lasa exact la intersectia catre Vad.
De acolo ai exact 7 km pana in Poiana Narciselor, 4 km pana in satul Vad si inca 3 km pana la Poiana Narciselor.
Autobuzul pentru Fagaras e din ora in ora, la fix si iei bilet doar pana la Sercaia.
De la Sercaia sau mergi pe jos pana la poiana sau gasesti acolo, pe plan local cu ce ai putea merge, posibil sa existe autobuz pentru satele din jur.Sau,faci autostopul...
Daca vrei sa mergi cu taxiul din Brasov ai de facut in jur de 60 de km, stabileste pretul de la inceput cu taximetristul si te duce, te si aduce!
Uite si cel mai recent articol despre Poiana Narciselor:

http://www.voceatransilvaniei.ro/......de-la-vad/

Distractie placuta!