| anonim_4396 a întrebat:

Bucurestenilor, am nevoie de putin ajutor. La sfarsitul lunii voi face o escapada de weekend cu ocazia evenimentului ComicCon si trebuie sa gasesc o varianta cat mai convenabila de cazare pentru 2 nopti (pentru 2 persoane), mai exact sa fie cat de cat ieftin si mai important, sa fie aproape de Palatul Copiilor, unde se va tine conventia respectiva (nu am mai fost in Bucuresti si nu as vrea sa ratacesc prin oras, pierduta in spatiu). Orice ajutor/informatie este bine-venita si apreciat/a.

Răspuns Câştigător
| Addina a răspuns:

Cazarea e important sa o gasesti aproape de metrou, nu neaparat aproape de Palatul Copiilor. Cu metroul ajungi oriunde, foarte usor. Nu cred ca gasesti nimic mai ieftin de 100 lei/ noapte.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Greu de presupus ca reusesti sa gasesti cazare ieftina in zona aceea. Este una din cele mai bine cotate, la doi pasi de Piata Unirii si Parcul Tineretului, asa ca acolo va fi intotdeauna mai scump.

| PurceluAtomic a răspuns:

Nu gasesti nimic sub 100 Euro/noapte in Bucuresti, nici la cel mai amarat hotel.
Poate doar daca gaesti o ocazie (dar oricum, ieftin nu va fi)