| Deliapintilei2114 a întrebat:

Buna. A venit cineva din Germania cu test negativ? Carantinarea e obligatorie? Știți in ce cazuri nu ar fi obligatorie carantina?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Da, un prieten a stat 10 zile. Cu test negativ, din Germania.

| PaCMojo a răspuns:

Doar daca venea cu vaccinul facut nu era obligatorie carantinarea, dar cum a venit cu testul negativ tot este nevoi carantina, inainte se dadeau 14 zile dar acum se dau 10, si daca nu se respecta carantina poti primi amenda.

| aleee5262 a răspuns:

Daca esti negativ, tot trebuie sa stai 10 zile asa am auzit