| ElleAhx a întrebat:

Acum vreo 2-3 ani am fost in Bulgaria la Golden Sands, iar singurul lucru care nu mi-a placut a fost marea deoarece faceai cativa pasi si dintr-odata apa devenea foarte adanca si valurile erau foarte mari. As vrea sa stiu daca sunt statiuni in Bulgaria unde marea se aseamana cu cea de la Mamaia / Mangalia etc.

2 răspunsuri:
| marfa a răspuns:

Aproape dar nu la fel ar fi la burgas

| pietrean a răspuns:

Am fost de 7 ori in Bulgaria:in Albena, Nisipurile de Aur, Obzor, Sveti Vlas, Constantin si Elena.Nu se compara cu nimic din Mamaia, Mangalia, etc.Eu am cautat rentabilitate:pret mic-avantaje mari(all inclusiv cu sezlong+umbrela la plaja).Nu am bagat de seama, ca se intra abrupt in apa.Valurile sunt mari si cand este furtuna in larg.In ceea ce priveste curatenia, nisipul pe plaja, dar si apa curata din mare, nu am ce compara cu Romania.Chiar daca sunt romanca, nu mai merg la noi, nici daca imi dai gratis un sejur. Anul asta, cu 480 euro, am fost Albena din 12 iunie, 2 persoane, 10 zile, hotel 3 stele, cu ultra all inclusive+sezlong si umbrela la plaja.Plaja foarte curata, buna, intrarea in apa foarte lina.Si hotelul Rubin, din Constantin si Elena, este convenabil si bun, parcare gratuita.Statiunea Sveti Vlas, este mai departe de Romania, dar hotelul Paradice Beach de 4 stele, este foarte bun, plaja curata, intrare lina in apa, parcare gratuita.Acum,depinde de buget ce alegi!