| pinkyypromise a întrebat:

Am nevoie de niste impresii despre statiunea Vama Veche. Planuiesc si eu sa ma duc si vreau sa-mi fac o imagine.

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Depinde cum te uiți la ea.
Poate fi boemă și romantică sau gălăgioasă, jegoasă și chiar periculoasă dacă te amesteci cu persoanele care nu trebuie.
Mie personal mi se pare un mare kitsch și foarte departe de boema anilor '80, când am cunoscut-o eu prima oară...
Dar încă sunt locuri unde poți merge să stai pe malul mării sorbind un coctail sau o bere, în sunet de muzică și valuri, la lumina lunii și / sau a unui foc de tabără.
Sau spectacole în aer liber, ori prin cluburi...
Dar nu aș recomanda să mergeți acolo de 1 mai, sau când sunt mari „festivaluri" de muzică tehno etc.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca mergi acum inainte de vara va fi fain, dupa cand arunca toti gunoaiele pe plaja nu recomand, pleci in Spania la plaja e curat acolo in huelva merita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Plin de betivi, cocalari si drogați. Sa nu crezi ca mai e statiunea boema unde e libertate si oameni cantand pe plaja

Răspuns utilizator avertizat
| Adry05 a răspuns:

Depinde si de tine ce asteptari ai. Eu personal inca n-am fost dar am prieteni si cunostinte care s-au dus si efectiv s-au indragostit de atmosfera si vibe-u de acolo. E totu foarte chill, lumea e foarte deschisa si prietenoasa, se fac tot felul de evenimente si party-uri pe plaja etc. Daca vrei o atmosfera din asta usor hipster, tinereasca, fara fite la nu stiu ce conditii si cluburi, recomand.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In legatura cu ce? preturile de cazare, preturile de mancare? camping? preturile la verde? laughing in ce sens intrebi?