| Blablabla124 a întrebat:

Bagajul de 10 kg la wizz air merge la cala?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai citeste pe bilet cumetrehappy
Scrie acolo.
Bagaj de cala merge la cala, bagaj de cabina (de mana) merge cu tine.
Bagaj de mana daca e inclus in bilet, scrie acolo, trebuie sa aiba anumite dimensiuni, si 10 kg, dar poate fi mai mult sau mai putin. Tre sa te uiti pe ce platesti tu bilet, ca scrie tot ce ai tu inclus si cate kg trebuie sa aiba, Ultima oara, acum nici 2 luni, atat era limita pe wizz la bagaj de mana, 10kg.
Si cand ajungi la poarta, ai un suport acolo, in care trebuie sa-ti intre bagaju, pe dimenisunile respective.

| wpetterssone a răspuns:

Bagajul de mână de 10 kg, în cazul în care se încadrează în limita dimensională de 40x30x20 cm se ține lângă pasager în avion (deasupra scaunelor în locurile special amenajate sau sub scaun.