| VampireCrisz a întrebat:

cine stie care sunt cele mai frumoase monumente/locuri de vizitat din Paris?

Răspuns Câştigător
| DNSK a răspuns:

Faimosul turn Eiffel, Place de la Concorde, Luvru, catedrala Notre-Dame, casa lui Victor Hugo, bulevardul Champs-Elysees, bazilica Sacre-Coeur, Arcul de triumf, Place de la Bastille, Sainte-Chapelle, palatul justitiei, Chateau de Versailles, Opera nationala

Cred ca sunt destule.Ar fi ele mult mai multe, dar ma indoiesc ca stai vreo 2 luni pe acolo big grin

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

@DNSK ai uitat ce era mai funny -> Disneyland Paris si Moulin Rouge big grin
Trebuie sa ai la dispozitie o luna de zile sa vezi tot Parisul si imprejurimile.
Trocadero e fenomenal!

| faramatania a răspuns:

Tour Eiffel,Arcul de Triumf,Notre Dame de Paris,Muzeul Luvru,Catedrala Sacre Coeur,Champs-Elysees,Gradinile Luxemburg,Palatul Versailles,Place de la Concorde,Sainte-Chapelle din Paris,Centrul Pompidou,Palais de Justice,Cabaretul Moulin Rouge,Domul Invalizilor, Opera din Paris, Podul Alexandru III, Muzeul d’Orsay, Disneyland

| timisoara a răspuns:

Turnul Eiffel.

| passyon22 a răspuns:

Nu-ti mai raspund ca ti le-a spus faramatania pe toatelaughing

| Bizzle a răspuns:

Turnul Eiffel