| Dascalescu_Alina_1993 a întrebat:

Imi puteti spune cum e mai rentabil sa iau cazare in Bulgaria? Cu all-inclusive sau fara?
E scumpa mancarea la restaurante? Va multumesc!

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Mai bine iei fara. Eu mereu cand am fost in vacante n-am luat mese la hotel fiindca desi suna mai avantajos, nu e. Daca faci un calcul cati bani vin alocati mesei, o sa vezi ca iti vine ceva mai ieftin sa mananci tu de capul tau ce vrei si unde vrei. Mie imi place mai mult sa merg in diverse locatii, sa pot alege locul si ce vreau sa mananc. Poate intr-o zi am chef de un hamburger, in alta zi de peste, iar restaurantul hotelului desi sa zicem ca poate are bufet suedez, nu are aceeasi varietate pe care o ai cand poti alege unde sa mananci. Totodata, trebuie sa te tii de orele lor cand servesc masa, nu poti pleca prea departe daca e in apropierea mesei etc. Asa, poti pleca oriunde ai tu chef si mananci unde apuci laughing

| xerxes1 a răspuns:

All inclusive este mai rentabil, dar sa fie la 4 stele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

All inclusive merge doar daca e un hotel mai scump, ca in rest mancarea e praf