| Bianca_2202 a întrebat:

Imi puteti spune, va rog, cam pana la ce pret poate ajunge un bilet de avion dus, pana in Italia? ( sau chiar dus-intors ). As vrea sa stiu o suma per-ansamblu. ( fara un oras anume ).
Si daca il iau cu 2-3 luni inainte pot beneficia de o reducere?
Multumesc!

5 răspunsuri:
| Varsson a răspuns:

Da, beneficiezi de o reducere.
Depinde si daca te duci cu mai multe persoane. De exemplu, doar dus este 44 euro ( daca merge doar un adult ) la low cost. 85 de euro de persoana dus-intors.
Sper ca te-am ajutat.

| FrancyMary a răspuns:

Decât dus : de la 40 € si poate ajunge pana la 250€.
Dus-întors : de la 75 € si poate ajunge pana la 325€
Funda? happy

suntserios
| suntserios a răspuns:

In jur de 100-120E de persona dus intors
la low cost

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Italia aia e lunga de nu se mai termina!
Un bilet pana la Torino va costa, oricum, dublu fata de un bilet pana la Palermo.
Asa ca, intra tu frumos pe site-ul Blue Air, baga Bucuresti si FIX orasul in care vrei sa mergi, completeaza TOATE campurile si afli pretul biletului.
Preturile pot scadea sau creste spectaculos de la o zi la alta.
Daca nu vrei sa cumperi avionul cu totul, afli pretul NUMAI pe site!

| mihai69 a răspuns:

Și pentru ca lucrurile să nu fie prea simple, degeaba afli prețul biletului, dacă nu adaugi și taxele de aeroport, bagaj de cală, check-in... poți să ajungi și la 500 € la un bilet. Uneori poate fi mai ieftin luat din timp, dar nu e obligatoriu.