| ioanaflorentina a întrebat:

Buna ma numesc Ioana si as dori sa scriu articole, in spaniola sau sa traduc articole ( documente de orice tip ) pentru reviste, ziare, imi puteti recomanda ceva?
Va multumesc.

2 răspunsuri:
| dreamfall a răspuns:

Nu prea inteleg ce vrei de fapt... daca vrei presa spaniola... itz dau eu (asta l`am citit azidimineata) www.elpais.es sau www.elmundo.es (asta il prefer pentru ca e ziar de dreapta nu ca socialistii de la el pais :D) si oricum... adreseaza`te comunitatilor de romani din spania, eu am 7 ani de cand is in madrid, oricum, intrebarea ta e cam confuza... scrie`mi la pilot19ro@yahoo.com daca vrei detalii pentru ceva

RaduCiocan
| RaduCiocan a răspuns:

Vezi pe siteuri gen rentacoder.com, elance.com, guru.com pentru biduri ce necesita traducerea de articole. Un exemplu de bid este urmatorul:
http://www. rentacoder.com/RentACoder/misc/BidRequests/ShowBidRequest. asp? lngBidRequestId=1168118