| alex040599 a întrebat:

Peste doua saptamani plec la Londra si Paris.Cum este mai avantajos:sa plec doar cu euro la mine si sa schimb in lire cand ajung acolo sau sa plec de aici si cu lire si cu euro(adica sa schimb din lei in lire)?

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Pleci de acasa si cu euro si cu lire. Ai un curs valutar mai bun in tara decat in Europa pentru leu.
Bafta!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici una, nici alta.
Cel mai avantajos e sa te duci direct cu cardul (in lei, euro, orice) si sa platesti numai cu cardul, ceea ce e posibil cam peste tot. Unde nu, scoti direct de la un ATM niste cash, in moneda tarii respective, comisionul lor interbancar este anyway mai mic decat la noi in tara.