| IonelaaYoni a întrebat:

puteți să îmi sugerați câteva site-uri similare cu acesta http://statistici.insse.ro/shop/?page=catD&lang=ro&categ ory_id=31? INSSE Asi avea nevoie de niste date statistice pentru turism anii 2002-2017 ROMANIA

Răspuns Câştigător
| IonelaaYoni explică:

Uite-te aici
http://ec.europa.eu/......tistics/ro

14 răspunsuri:
| Lucian4 a răspuns:

Date statistice pentru ce,? nr de restaurante nr de innoptati din hoteluri, turisti. ce ai nevoie exact

| IonelaaYoni explică (pentru Lucian4):

De tot ce presupune turismul României. Plecari din țară, innoptari, durat de ședere etc.

| Lucian4 a răspuns:

Mersi, nu am nevoie neaparat de funde si esarfe...hee hee)

| IonelaaYoni explică (pentru Lucian4):

Nu? laughing) dar totuși așa mi s-a părut corect. tongue

| IonelaaYoni explică (pentru Lucian4):

Acum am o altă întrebare laughing nu știi de unde as putea lua cote de altitudine pentru Romania de tip shape pentru ARC gis?

| Lucian4 a răspuns:

Da :d, da e foarte buna corectitudinea ta:-p

| Lucian4 a răspuns:

Am terminat de mult scoala. arGIS? faci ceva despre cartografiere si teledetectie? poate gasesc pe net dar nu inteleg ce fel de cote de altitudine (relief, hidrgrafie) de tip shape?

| IonelaaYoni explică (pentru Lucian4):

Da de tip shape pe relief. cu altitudinile formelor de relief. am de facut o harta hipsometrica si nu pot fara cote. sad e pentru lucrarea de licenta

| Lucian4 a răspuns:

Faina tema de licenta. Am facut harta hipsometrica in anul 2 de facultate la geografie la seminar. e cam greu cu datele, nu gasesc
nu ai facut asta la seminar pe o foaie de calc?
o solute ar fi sa te duci din nou prof si ceri harta rom cu altitudinile si pozezi harta si bagi datele pe soft

| IonelaaYoni explică (pentru Lucian4):

Tocmai ca am curbele de nivel pentru ArcGis dar imi da o eroare cand incerc sa fac hipsometria. nu am ce face cu fotografii. :/ sad

| Lucian4 a răspuns (pentru IonelaaYoni):

Ionela nu stiu programul, nu am lucrat. daca ai curbele de nivel cu tt cu cotele, scrii cotele pe un caiet, daca nu ai tel/camera

| IonelaaYoni explică (pentru Lucian4):

Nu pot sa iti scriu mesaje.
dail am eu programul.

| Lucian4 a răspuns:

Ok, succes la licenta! happy daca ai alte intrebari, anunta-ma