| DJMryo a întrebat:

Buna seara, am luni un zbor catre Bucuresti cu tarom stiti daca am voie cu un parfum de 50 ml?

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Da. Merge pana in 100 de ml la bagajul de mana. Numai sa ai grija sa nu depasesti marimea bagajului de mana. Am intalnit un caz in aeroportul din Luton, Londra, acum o luna, cand a trebuit sa plateasca 40 de lire in plus pentru asta. Cum tu nu ai spus de unde si cu ce companie pleci nu-ti pot da mai multe detalii.

12 răspunsuri:
| Birgauanu_Gabriel_1997 a răspuns:

În mod normal nu ar trebui să ai probleme. De obicei, și din câte știu eu, nu este voie cu flacoane ce depășesc 100 ml. happy

| Pipa_Sonia_1993 a răspuns:

Da. Ai voie cu recipiente de cel mult 100 ml.

| Violleta2022 a răspuns:

100 ml este cea mai mare cantitate care o poti lua la bagajul de mana.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

100 ml este cea mai mare.

| darrio2007 a răspuns:

P.S. Pana la urma zbori la Madrid sau la Bucuresti?

| DJMryo explică (pentru darrio2007):

Am 2 zboruri, de la Iasi - Bucuresti cu tarom apoi wizz air - madrid

| darrio2007 a răspuns (pentru DJMryo):

Ok.Acum am inteles.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai reeditat raspunsul.

| Violleta2022 a răspuns (pentru darrio2007):

Da, ai avut dreptate si nu am vrut sa-l duc in eroare pe cel care a pus intrebarea.

| darrio2007 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ok. O zi bună in continuare!

| mihai69 a răspuns:

Mai precis, ai voie maximum 10 recipiente a maximum 100 ml fiecare. Toate puse într-o pungă de plastic transparent resigilabilă care trebuie arătată separat la controlul de securitate.

| Frumusica69 a răspuns:

Buna! De recomandat ar fi sa iti pui in recipiente cat mai mici daca ai doar un bagaj de mana. Total toate cosmeticele nu trebuie sa depaseasca 1litru. Daca nu ai un astfel de recipient il poti gasi aici: https://kupoane.ro/store/notino/. Pe langa reduceri vei avea parte si de un cod transport gratuit notino.