| BiraSorina a întrebat:

Bună seara! Ce rută mai scurtă cu avionul știți până în America de Sud?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De unde pana unde?

| BiraSorina explică (pentru suntserios):

Vreau o ruta unde zbori cu avionul doar 2 ore până în Houston!

| johnnny123 a răspuns (pentru BiraSorina):

Tu înțelegi ce spui? Pentru că noi nu...

1. Ce legătură are Houston cu America de Sud?
2. O rută are nevoie de cel puțin un punct de pornire și un punct de sosire. Așadar, de unde vrei să pleci și unde vrei să ajungi?

| Sekim a răspuns (pentru BiraSorina):

2 ore? Houston, Texas in America de Sud? rolling on the floor. Din Londra pana in New York numai avioanele Concorde faceau cam 3 ore si erau avioane cu motoare supersonice. Cu ce vrei sa mergi in 2 ore din Europa ( ca banuiesc ca aici esti ) pana in America? E absolut imposibil. Avioanele Concorde oricum nu mai sunt utilizate astazi, deci nu ai cum sa faci 2 ore nici daca platesti 1 mil $ pe bilet. Si cum adica :,, ce ruta mai scurta stiti ". Tu iti iei bilet de acolo de unde iti e tie cel mai aproape si mai ok la bani.

| ValentinMihai78 a răspuns:

Nu există rută scurtă până în sud-estul SUA, în Texas. Drum direct București și New York, nu există, din ce știu, iar un drum doar până la New York, cu escale poate dura și 12 ore.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru BiraSorina):

Din Atlanta Georgia zbori doua ore până în Houston. Buna ruta?

Totuși nu înțeleg întrebarea inițială despre America de Sud, apoi vii cu Huston.

| Yuoia a răspuns (pentru BiraSorina):

"Vreau o ruta unde zbori cu avionul doar 2 ore până în Houston!"
Cred ca ai uitat sa mai tastezi o cifra.