| Ispas_Maria_2002 a întrebat:

Sunt clasa a 8-a si vreau sa merg pe profilul Turism si alimentatie in Colegiul Victor Slavescu Ploiesti.Ce ore voi face? Ce meserie voi avea? Unde o sa fac practica?

2 răspunsuri:
| blajxy a răspuns:

Vei face tot felul de module, economie multa, practica faci in supermarketuri si probabil tot acolo vei si lucra... sfatul meu este sa iti alegi un profil mai bun, degeaba vrei sa faci turism pentru ca e un profil lejer si nu inveti mare lucru tot degeaba va fi si diploma de final si sanse nu sunt prea multe mai departe! bafta

| Tamaș_Edi_1996 a răspuns:

Nu conteaza ce profil alegi in liceu, pe parcurs o sa iti schimbi alegerea si la facultate o sa vrei cu totul altceva