| ioana505 a întrebat:

Bună! Sunt la profil turism și alimentație în clasa a11a. Anul acesta încep practica pe unități. Vreau să merg în domeniul turismului, așa că doresc păreri de la persoanele care au făcut practica, care lucrează sau au lucrat în acest domeniu, chiar și în alimentație la restaurante sau la terase. Cum este? Care sunt atribuțiile? Mulțumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Atribuțiile depind de postul pe care îl ocupi. În timpul practicii începi să le afli.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"încep practica pe unități...Care sunt atribuțiile?"

de la caz la caz dar ca un corolar: spălat vase, debarasat, spălat, măturat. Banii îi numără alții

| Vântulalb a răspuns:

"Vreau să merg în domeniul turismului"
Practica se face in toate domeniile pe rand.
Si oriunde ai fi, incepi cu munca de jos ca sa au habar ce se intampla acolo.