| Face2face a întrebat:

de la anul sunt a9a la un liceu tehnologic la turism si alimentatie. Stiti ce materii se fac la turism si alimentatie? Si am auzit undeva ca vom face si practica prin hoteluri, restaurante... e adevarat? La voi cum a fost prima zi de liceu? Va-ti facut prieteni repede? Cel mai frumos raspuns primeste fundita.

Răspuns Câştigător
| pisicutza_3457 a răspuns:

Buna.Si eu sunt tot la turism si alimentatie publica.
Din a 3-a saptamana ne-am imprietenit toti. E chiar super!
Practica in hotel/restaurant vei face din a 10-a sau a 11-a.
Materiile in plus sunt: bazele restauratiei, organizarea activitatiilor turistice si factorii de risc la locul de munca.

Depinde de colectiv... o sa-ti placa.Trust in me!