| anonima123pitica a întrebat:

Aceasta întrebare este pentru cei care fac excursii sau locuiesc in zona de munte. Fiindcă eu organizez excursia familiei trebuie sa aleg o zona. Acum cativa ani am fost la Padis tot cu familia dar fiindcă am avut un copil mai mic cu noi cineva din zona ne.a sugerat sa nu vizitam anumite locuri. Si erau cam multe care erau "greu" de vizitat deci nu am văzut mare lucru. In fine deci m.am gândit sa mergem din nou acolo fiindcă am mai auzit multe despre acel loc. Întrebarea mea este ca acele trasee precum "lumea pierduta" sunt asa greu de parcurs?( si app. dc nu ati vizitat acea zona vas sugera sa o faceti) Dau si FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Mario76 a răspuns:

Nu sunt trasee foarte grele cat sunt foarte lungi. Platoul carstic Lumea Pierduta este insa o zona superba. De la Padis puteti ajunge la pestera Ghetarul de la Scarisoara, dar este tot un traseu lung, acolo se ajunge mai repede din Garda de Sus, alta zona de recreere superba. Tot acolo, mergeti la Cetatile Ponorului, la zona cunoscuta popular de cei din zona Balcoane, dar va trebuie rezistenta fizica. Sunt bucati din aceste trasee in care se urca, altele unde se merge lin, dar sunt trasee cum am zis, de lungime.

1 răspuns:
| Elisabitaaa a răspuns:

Nu-s așa grele de parcurs.Singurul lucru greu este faptul că trebuie să mergi...mult...