| UnBaiatSimpluCeCautaAjutor a întrebat:

Am făcut o rezervare pe booking la o proprietate care percepe taxa in numerar, in ziua cazării. Anularea rezervării costa dar nu am fost nevoit sa introduc datele unui card pentru a face rezervarea. Întrebarea este, cum ar putea sa ma taxeze pentru anulare dacă nu este introdus un card de credit/debit? Doar un email și număr de telefon

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Daca au un numar de telefon suna i pe ei si intreaba i, ei stiu mai bine decît noi.

| Digikey a răspuns:

Fara card nu te costa nimic.
Doar anunta-i ca sa nu te astepte degeaba.

| mihai69 a răspuns:

Pe tine posibil să nu te coste, dar ei sigur plătesc un comision către booking. Așadar... ar fi de preferat să nu mai dai țepe de genul ăsta, îți faci un nume rău. Și pe urmă să nu te miri dacă vrei să mai faci alte rezervări și ți se va spune că nu mai sunt locuri...