| NiculaiMarianTraian a întrebat:

Buna TPU! Am o intrebare. Daca vreau sa calatoresc de la Iasi la Bucuresti cu avionul singur o pot face daca sunt minor (17 ani )?

5 răspunsuri:
| RoCkKiD a răspuns:

Da

| gabicoo a răspuns:

Cu avionul personal!

| Ionut123987 a răspuns:

Presupun ca da, pentru ca nu ieși din tara...

| dannyel86 a răspuns:

Fiecare companie de zbor are propriile reguli privind transportul minorilor neinsotiti de catre un major. Va trebuie sa consulti conditiile de zbor pentru cursa aleasa, ca sa stii daca acest lucru este posibil (chiar daca vorbim de curse interne; in lipsa unui major, sarcina poate cadea pe insotitorii de bord, ceea ar putea implica un cost suplimentar la cumpararea biletului pentru respectiva cursa).

| Violleta2022 a răspuns:

Da, se poate fiindca este zbor intern (in interiorul tarii noastre).

Doar pentru zborurile internaționale se percepe insotitor de zbor pentru minori, un parinte sau tutore legal.