| Matei4 a întrebat:

Am o intrebare. Sunt meduze in Grecia in Zakynthos la Marea Ionica?

3 răspunsuri:
| Anon31241212 a răspuns:

Nu. A fost o ruda de a mea si a zis ca marea era curata si foarte ok.

| EmYyYEmilian a răspuns:

Sunt, am fost acum recent si sunt foarte multe chiar

| mihai69 a răspuns:

E probabil ceva sezonier; nu am fost p/nă în Zakinthos, dar am fost de câteva ori la marea Ionică (Parga, respectiv Ins. Lefkada). Niciodată nu am întâlnit meduze, dar asta nu înseamnă că ele nu ar trăi în acea mare. Mai contează și pe care parte a insulei ești cazat, ca să fii în calea sau la adăpostul curenților ce le poartă de colo-colo...
====
uite: http://www.smartertravel.com/......stay-safe/
====
Jellyfish
Around the Laganas Beach you’ll see a large number of purple jellyfish. Stay clear of these creatures as jellyfish stings are extremely painful and can leave a scar. Pay attention to signs placed on the beach about jellyfish, which means you’ll want to stay clear of the water.