| Syrenutxa a întrebat:

Am tot cautat pe internet si nu gasesc nimic ceea ce vreau sa caut. Stiti vreo statiune superba alaturi de locatii distractive, si relaxare, cafenele, restaurante, parc de distractii, si aproape de plaja in Turcia? O statiune, si voi cauta eu hoteluri in ea. Multumesc.

8 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Cam tot ce ai cerut tu, se gasec langa mare, pe faleza.Incearca Antalya, Kusadasi.
Cauta pe GOOGLE, tastand cuvintele statiune+litoral+Turcia+parc+distractii

| RalucaPisicuta a răspuns:

Stiu eu una: Am fost acolo si e foarte frumos... Ce tot vorbesc? E EXTRAORDINAR!
Poti cauta, pe langa Kusadasi (nu stiu daca asa se scrie), un hotel numit Club Hotel Maxima. Are marea chiar alaturi, o plaja intinsa, calarie, vreo 5 piscine, doua topogane cu apa, fitness, biciclete (dinalea pentru 2 persoane), camerele minunate, bufet suedez, sucuri, discoteca... si toate le platesti cand te cazezi, iar dupa aceea totul este gratis. Nu este in nicio statiune, ci este un club de hoteluri. Trebuie sa mai mentionez ca este de 4 stele.
SPER CA TI-AM FOST DE AJUTOR. DISTRACTIE PLACUTA!

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Am colegi care an de an aleg ANTALIA

| Syrenutxa explică:

Multumesc pentru raspunsuri, dar cred ca am omis ceva. Aceste distractii, sunt incluse in hotel. Am fost de trei ori in hoteluri gen ca asta, in Antalya, Kusadasi, cu tot gratis, dar cand voiam sa ies din hotel, tot ce gaseam era autostrada, sau eram undeva intr-un unghiul mort, nu puteam iesi sa ma plimb pana in centru sa vizitez ceva sau macar o locatie frumoasa, tot ce trebuia era sa stau 7 zile in acelasi hotel cu tot ce are. Daca intelegeti ceva, atunci cred ca ati inteles acum ce imi doresc...chestia e ca cand caut asa langa centru, plaja e prea departe. Eu le vreau pe amandoua in acelasi loc.

| Syrenutxa explică (pentru RalucaPisicuta):

Am cautat pe google hotelul de care ai zis, si este exact intr-un loc pustiu, adica pe camp. Inteleg de ce ti-a placut, si mie mi-a placut la Club Mersin Beach din Kusadasi, prima oara cand m-am dus. Dar am inteles ca acestea sunt obiceiurile Turciei, sa situeze hoteluri in locuri pustietate. Iata Mamaia, Poti merge oriunde. Sat de vacanta. Telecabina. Cazinou. Asa mi-ar fi placut si in alta tara, daca Turcia nu are asa ceva, atunci sa fie alta destinatie. Sper ca poti sa mi fii de ajutor si aici.

| Syrenutxa explică:

Si mai stiti care e faza? Se gasesc in locuri in care exact nu as vrea sa merg: Romania, Bulgaria, Grecia. Alta destinatie!

| RalucaPisicuta a răspuns:

Ai mai putea incerca Croatia... E foarte dragut si ieftin acolo... si sunt statiuni frumoase.

| RalucaPisicuta a răspuns:

Sau... ai mai putea incerca Egipt. E cam scump, ce-i drept, dar cred ca merita. Un coleg a fost si spunea ca a fost minunat (au calarit si camile). Apa era foarte calda, iar privelistile desertului miraculoase... Zicea ca acolo a trait un VIS. laughing))))