| denisamihaela a întrebat:

As vrea sa vizitez Ungaria împreună cu prietenul meu. Puteți sa mi recomandați niște orașe frumoase în Ungaria unde as vrea sa am și ce vizita. Deasemenea cu ce mijloc de transport v a convenit mai mult? P.S Sunt din Focșani și cu mașina ar fi cam mult de mers pana în Ungaria. Nu știu dacă sa încerc varianta cu trenul sau cu avionul din București. Vreau o vacanta de 5 zile, nu mai mult. Voi ce spuneți? Ați încercat? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Budapesta bineinteles.
Cel mai simplu e cu avionul din Bucuresti.

masina e convenabila daca vreti sa mai vedeti si altceva in Ungaria

| Staif a răspuns:

Ma intreb daca 5 zile va ajung doar pentru Budapesta.
La tren, ai si vagon de dormit/cuseta.