| Biancaxd1 a întrebat:

M-am hotarat sa merg in vacanta cu prietenul meu la Busteni, si as vrea sa vizitez si Azuga si Predeal. Noi mergem acolo cu trenul. Ceea ce vreau sa intreb este daca faptul ca merg cu trenul si nu cu masina pote fi un impediment in a vizita obiectivele turistice? Exista mijloace de transport cu care sa ma pot deplasa sa vizitez aceste locuri?
Multumesc! FUNDA

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista si trenuri (vreo 20 pe zi) si microbuze care fac legatura, exista chiar si taxiuri.

PS in Azuga nu ai nimic de vazut, nici in Predeal prea multe... in schimb in Sinaia sunt destule

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Sincer e destul de greu cu trenul, dar daca esti atenta la peisaj, e ok, oricum nu prea a multee de vazut. happy