| Mihaelazet8 a întrebat:

cer urgent ajutor! cu ce mijloc de transport pot ajunge de la gara de nord la aceasta adresaStrada Popa Tatu 7, București 010801 ‎! funda! ( fara taxiuri ) multumesc!

Răspuns Câştigător
| captainwilmhosenfeld a răspuns:

B Cel mai bine si sigur alegi ca punct de reper Gara de Nord de acolo mergi direct pe bulevard si ajungi la Popa Tatu. Adica de la Gara de Nord mergi pe Calea Grivitei, apoi dai la dreapta pe Strada Berzei apoi la Stanga pe strada Mircea Vulcanescu unde este si Popa Tatu. La gara de nord ajungi cu autobuzul 133 te lasa in fata garii. Il poti lua de la Piata Romana care ajungi cu 381 la piata romana depinde unde stai sau cu 330 sau 301.

14 răspunsuri:
| D3jflv a răspuns:

Nu ai cum deoarece autobuzul nu opreste direct acolo trebuie sa mai mergi un kilometru daca vrei sa ajungi acolo

| Mihaelazet8 explică (pentru D3jflv):

Ma rog, spune-mi un trolebuz sau ceva ce ma lasa in apropiere si sa merg. te rog, ajuta-ma!

| Mihaelazet8 explică (pentru captainwilmhosenfeld):

Eu sunt din provincie si vin cu trenul si nu stiu cum sa ajung la aceea adresa. multumesc oricum. si cam ce distanta e pe jos de la gara pana la popa tatu?

| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Vrei cumva sa ajungi la Administratia Finantelor Publice?

| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Deci cum vii cu trenul iesi in fata garii unde este si gura de metrou peste drum de gara este o statie de autobux si iei autobuzul 133. Cu autobuzul mergi cam 5-6 statii oricum afiseaza si este si audio spune urmeaza statia Piata Romana. La piata Romana te dai jos din autobuz si traversezi pe partea opusa. Pe partea opusa e piata Amzei de acolo poti intreba mai pe oricine daca nu te duscurci intrebi de strada Popa Tatu sau de Administratia de Finante Publice sau mai bine Sala Radio ca Sala Radio e langa Popa Tatu. Cum ajungi la Sala Radio ca asa ajungi cel mai bine mai mergi in fata cam 200 de metri e strada Popa Tatu nr 7.

| captainwilmhosenfeld a răspuns:

Deci cand ajungi la sala Radio mergi drept inainte si dupa urmeaza strada Popa Tatu. Cam asta ar fi. Deci daca ajungi la Piata Romana fie intrebi de strada Popa Tatu sau de Sala Radio.

| Galatz a răspuns:

B Cel mai bine si sigur alegi ca punct de reper Gara de Nord de acolo mergi direct pe bulevard si ajungi la Popa Tatu. Adica de la Gara de Nord mergi pe Calea Grivitei, apoi dai la dreapta pe Strada Berzei apoi la Stanga pe strada Mircea Vulcanescu unde este si Popa Tatu. La gara de nord ajungi cu autobuzul 133 te lasa in fata garii. Il poti lua de la Piata Romana care ajungi cu 381 la piata romana depinde unde stai sau cu 330 sau 301.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Cea mai proasta funda acordata; de la gara pana la aceasta adesa sunt cam 2 km care pot fi facuti pe jos, la aceasta adresa este circa financiara a sectorului 1; se poate merge pe jos pe bd dinicu golescu pana in piata virgiliu dupa care pe strada general berthelot pana la intersectia cu popa tatu

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru captainwilmhosenfeld):

Cel mai prost raspuns, daca nu stii de ce te bagi? de la gara pana la romana 133 are fix 4 statii, dar ce cauta la romana?

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Galatz):

Spui numai tampenii nici nu stii unde se intalneste 330 cu 301

| Galatz a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Auzi bai dar cine te crezi tu!

| besleaganicolaecosmin a răspuns (pentru Galatz):

Ba sa-i spui lui tac-tu si fa ma-tii, daca asa educatie ai capatat

| captainwilmhosenfeld a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Bine ca stii tu mai bine BUcurestiul. Afla ca Strada Popa Tatu este in continuare strazii Gen. Berthelot si daca zici ca e prost rasp, spune-mi cum ajungi tu pe str. Berthelot sau la Sala Radio doar venind de la Romana cu 133 pana la Romana. Si de la piata Romana pana pe Berthelot nu este mai mult de jumatate de km. Daca vii din provincie cum spunea utilizatorul care a postat intrebarea poti sa incurci printre strazi. Daca iei autobuzul apoi mergi direct prin piata Amzei pe BErthelot si ajungi la Popa Tatu nu dureaza mai mult de 20 de min decat sa mearga pe jos si sa se incurce intr-un Bucuresi confuz. SI app de ''raspunsul tau'' cum ce cauta la Romana? De la statia precizata este mai putin de jumatate de km si intra sigur pe strada Berthelot si Popa Tatu decat ce spui tu. Si daca te crezi destept/desteapta trebuia sa rasp la momentul potrivit, nu dupa 2 zile. Si cand rasp. altui utilizator se vorbeste intr-o maniera decenta. Sper ca ne-am inteles.

| captainwilmhosenfeld a răspuns (pentru besleaganicolaecosmin):

Cel mai prost raspuns l-ai dat chiar tu raspunzandu-i utilizatorului ''Otelul Galati'' scriind intr-un limbaj nepoliticos la o intrebare ''nevinovata' dar sigur ai vrut sa iti arati suprematia(arat-o prietenilor tai de gasca nu pe site). Alta data fii atent/atenta cand rasp. cuiva. Nu arunca vorbele la intamplare ca din punct de vedere al politicii site-ului nu imi este superior/superioara in nici un fel chiar daca ai al statut tot utilizator esti nu esti moderator de site sau altceva. Invata sa vorbesti frumos.