| hotPiscoteL a întrebat:

Imi place foarte mult sa vizitez si pe viitor sa calatoresc in tari straine. Ador Turcia, as vrea sa vizitez 3 orase din aceasta tara,precum : Istambul,Izmir si Ankara. Imi place foarte mult si Grecia, dar mult mai mult Turcia. Credeti ca Turcia merita vizitata in adevaratul sens al cuvantului? Va multumesc anticipat! Dau FUNDA! happy

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orice tara merita vizitata. Istambulul am auzit ca e foarte frumos... iar Grecia are niste plaje foarte frumoase

| FlorinMihai2014 a răspuns:

Da,Turcia merita sa fie vizitata cu adevaratul sens al cuvantului pentru ca poti avea mai multe avantaje decat in Grecia.Si uite niste locuri pe care sa le vizitezi:Teatrul Aspendos,Plaja Patara,Pamukkale,Bodrum,Muntele Nemrut,Olüdeniz, Moscheea albastra, Biblioteca lui Celsus, Hornurile de basm din Göreme, Moscheea Agia Sofia.

| Octa00 a răspuns:

Am fost de 2 ori in Turcia si iti pot spune 100 % ca este o tara superba. Izmirul e foarte modern, Istanbulul combina istoria cu modernismul, iar Ankara este capitala, deci si ea este foarte frumoasa. Efes trebuie vizitat.Aici ai Casa Maicii Domnului, Amfiteatrul si alte cladiri istorice minunate.Pamukkale,cu muntii de sare,este un loc deosebit,iar celebrele statiuni,Kusadasi,Antalya,Alanya, etc ofera distractii nebanuite pe uscat, in aer, dar si pe apa, in croaziere de o zi.Sunt si multe castele,faruri si Mausoleul din Halicarnas (ramasitele sale ramase in urma cutremurelor).In plus,hotelurile sunt curate,oamenii primitori si sociabili, mancarea delicioasa, apa curata, traditii frumoase, si bazaruri cu multe obiecte la preturi negociabile.Iti recomand sa vizitezi Turcia, si cu siguranta te vei vrea sa o vezi de mai multe ori

| mihaelapele a răspuns:

Daca esti pasionat de calatorii, turism, iti recomand sa arunci un ochi aici https://www.romanian-journeys.com/ eu am dat peste el din greseala dar am fost impresionat de cate locuri am descoperit, de care habar nu aveam! Daca mergi in Turcia, du-te la tarabe, la magazine si targuieste-te cu oamenii de acolo. O sa vezi ca cu cat te targuiesti mai mult, cu atat le catigi respectul mai mult, e foarte diferit fata de ce se intampla la noi "in piata".