| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune niste obiective turistice mai putin cunoscute din PARIS?

Răspuns Câştigător
| nonameih0000 a răspuns:

Sunt unele locuri foarte frumoase in Paris, dar nu asa de cunoscute precum Turnul Eiffel. Sunt locuri nu foarte renumite, dar totusi lumea a auzit de ele. De exemplu este Bulevardul Champs-Elysees a fost renovat de curand si este considerat cel mai frumos bulevard din lume. Podul Alexandru al III-lea e un pod lung si inalt cu multe felinare. Place de la Concorde este cea mai mare piata publica din Paris. Jardin du Luxembourg este un parc de 22 de hecatre. Acvariul Tropical Paris cuprinde foarte multe specii de pesti si alte vietati acvatice. Se mai poate vizita: Biblioteca Nationala a Frantei, Centrul Pompidou, Cité des Sciences et de l'Industrie, Jardin des Plantes este o mare gradina botanica, Muzeul Orsay, Luvru si numeroase biserici. Sper ca ti-am fost de folos!

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Nadiakitty):

Am intrat si zice eroare 404!

| xGloryaax a răspuns:

Eu am parinti in franta. Si stau intr-un mic orasel numit Renne (in fine are accent) Ideea e ca aproape de Renne este oceanul.iar targurile de pe malul oceanului sunt splendide big grin ca sa cauti ce ti-am spus downloadeaza Google Eart acolo gasesti ce puncte turistice vrei big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da, mersi.

| Nadiakitty a răspuns (pentru anonim_4396):

Cu placere!

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru xGloryaax):

Eu am google earth, dar mie imi trebuie o lista cu obiective turistice, pe google earth, nu am acea lista!

| adorciocolata a răspuns:

Sunt multe locuri mai putin cunoscute in aceasta imensa capitala. Poti vizita Institutul Lumii Arabe (Institut du Monde Arabe), Jardin du Luxembourg, Panteonul, cartierul Montmatre, biserica St. German de Pres, turnul St. Jaques, centrul Pompidou, Parc de la Villette (cu Cite des Sciences), Moulin Rouge, Lido de pe Champs-Elysees, Musee de Cluny, Place de la Concorde, Palatul Luxembourg, Podul Alexandru al III-lea, La Defense, Opera, Primaria, La Madeleine, hotelul Invalizilor. In afara Parisului, poti vizita orasul Chartres. Uite si cateva link-uri: http://www.tvl.ro/......paris.html
http://www.business24.ro/......is-1492505
http://www.ghiduri-turistice.info/......e-in-paris
Sper ca te-am ajutat!