| Muci99 a întrebat:

Buna TPU imi puteti spune si mie unde se afla transalpina? am auzit ca este prin zona banatului si ca este mai inalt ca transfagarasanul asa este?

Răspuns Câştigător
| Kydie a răspuns:

Transalpina este o sosea care te tranverseaza muntii in jur de petrosani si este putin mai inalt si priveristi incat faci piele de gaina... din pacate este inchis intre lunile noiembrie-martie deoarece ninge si nu este nici o balustrada pe marginea soselei(este in timp de lucrare si acum)

3 răspunsuri:
| Pedrorock a răspuns:

Transalpina este soseaua cu cea mai mare inaltime din Romania si se afla in zona petrosani in muntii parang funda?

| cosmin2223 a răspuns:

Cauta pe google maps si uita-te atenta si ai sa vezi care si cum