| Anailyn a întrebat:

Buna dragi mei:* De curand am ascultat prognoza meteo la Radio Timisoara si am auzit spunand de orasul meu Petrosani in zona Banatului. Pana acum eu stiam ca facem parte de ardeal, insa acum nu mai stiu ce sa cred. Aveti pe internet un site cu harta romaniei pe regiuni(Banat, Ardeal, Oltenia, Moldova, etc) care sa ma poata clarifica? Petrosani se afla in judetul Hunedoara la granita de Targu Jiu. Va multumescmult pentru timpul acordat si sper sa ma puteti ajuta :*

Răspuns Câştigător
| andreeaursi a răspuns:

Pai..Normal inainte se considera ca tot judetul Hunedoara este in Ardeal...dar nu de mult au spus ca Tot judetul Hunedoara se va incadra in Banat. apoi am auzit ca in Transilvania.Eu sunt din Hunedoara si sincer nu cred pe nimeni ce spune asa ca eu in continuare consider si cred ca Jud. Hunedoara e in Ardeal! :*
Te rog fundita puppy dog eyes

| Anailyn explică (pentru andreeaursi):

Si eu tot la asta ma gandeam, oricum la noi in tara se face ce vrea laughing mersi de lamurire, am mai cautat si eu pe internet si intr-adevar suntem din Transilvania, nu mai exista Ardeal sad

| andreeaursi a răspuns (pentru Anailyn):

sad Cu placere oricum si mersii de FUNDITA! :*** :* >big grin