| Ashley345 a întrebat:

In Cateva zile voi ajunge in Bucuresti,mai exact in obor, cu treaba. Apoi as vrea sa ma duc la jumbo. Imi puteti spune cam cat este distanta obor-jumbo (care am inteles ca este in sectorul 3), cat ma costa cu taxi si cam cat timp dureaza oana cand ajung acolo? Mai exact cum ajung la jumbo? Dau funda

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Distanta este mare, probabil 12-14 kilometri. In functie de cat de aglomerat este traficul vei face in jur de 25 de minute (la 6 dimineata) si in jur de o ora (la 6 seara). Costul cursei de taxi este intre 20 de lei si 30 de lei (daca s-a mult in trafic, va creste pretul). Mai poti ajunge cu metroul. Iei metroul de la Obor in directia Dristor 2 (sunt 3 statii), schimbi statia la Dristor (este un pasaj subteran, nu iesi din statie afara) si de la Dristor 1 iei metroul in directia Anghel Saligny pana la statia Nicolae Teclu (sunt 3 sau 4 statii). De acolo, pe jos, mai sunt cam 500 de metri (fie intrebi, fie te uiti dupa magazin, e mare si cred ca se vede cand iesi din statia de metrou). Asa o sa faci cam 45-50 de minute