| teemo2000 a întrebat:

Luna viitoare plec in Grecia, in Paralia Katerini. Ce preturi sunt pe acolo? Ma refer la mancare. Nu sunt genul de om pretentios care mananca la restaurant. Sunt mai mult pe shaorma si mancare "de strada" in general. Cam cat costa o shaorma sau altceva? Am inteles ca este si un Lidl acolo. Sunt preturi ca si la noi la Lidl?
Multumesc

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nu există shaorma acolo, ci gyros, e undeva la 2-3 euro. Prețurile sunt mici la orice și se poate negocia la unele magazine de îmbrăcăminte. Lidl au. Mâncare de stradă găsești de la 0.50 euro centi in sus, depinde ceea ce poftești. Să nu ratezi excursiile unde vei fi cazat, merita sa vizitezi Meteora, Salonicul, Atena.
Vacanță plăcută!

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Da, cam ca la noi sunt prețurile. Acel Lidl este ca o Mecca pentru turiști. Pe stradă iei o masa cu 1, 5 - 2 euro (fără pretenții dar suficient)