| gellalbie4ever a întrebat:

Bună TPU,
Mă gândesc să merg la Sighișoara( anul viitor) să văd festivalul medieval.
Cine poate să îmi dea programul și o hartă a festivalului medieval?

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca se va tine niciun festival, covidul nu va dispărea nici anul viitor, asa ca se voir anula toate.

| Vântulalb a răspuns:

Festivalul de la Sighisoara se tine(a) in ultimul weekend din iulie.
Programul? Imposibil de stiut acum, mai ales ca nu se stie daca se va tine. In fiecare an are alta tema.
Iar "o harta", la ce te referi? Se desfasoara doar in cetate. Care nu e prea mare.

| gellalbie4ever explică (pentru Vântulalb):

Am găsit harta festivalului pe net în PDF

| kaTTsu a răspuns:

Daca vrei mergem împreună și eu vreau să văd festivalul și orașul.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru kaTTsu):

Three's-a crowd! Stiu eu o pensiune misto, cu CADA in baie! P.S. On a more serious note... din pacate cred ca trebuie sa ii dau dreptate lui Cristi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Păi poate mergem toți trei, da, din păcate cam are dreptate, dar cine știe, poate poate.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu as zice nu, daca primiti si batrinei prin echipa care isi aduc aminte cum era festivalul in anul 2000 si cum probabil nu va mai fi vreodata... P.S. Not that *** old, 40 and still kickin'!

| kaTTsu a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

La 40 nu ești bătrân amice laughing Și da, cu mare drag, acum să vedem ce spune și autoarea/autorul acestei întrebări.