| darkstyle99 a întrebat:

Peste o saptamana o sa plec in Germania cu un microbuz mai mic(cel cu 8+1 locuri parca)
Intrebarea mea este daca am voie sa trec vama de la Nadlac cu pastile( antibiotice,pastile de dantura, de stomac, etc.)
Si ce acte imi trabuie
Bagajul trebuie sa fie mai usor sau greu

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde ce pastile. Antibioticele le ai luate pe reteta cel mai probabil asa ca daca ai reteta cu tine nu e nicio problema.
Oricum nu te controleaza nimeni la granita decat daca esti suspect de ceva.

Ai nevoie doar de cartea de identitate sau pasaport.

Bagajul poate sa fie cum vrei tu, treci cu masina nu cu avionul. Poti cara toata casa cu tine daca vrei.