| madapufi21 a întrebat:

TPU! Sper ca ma puteti ajuta. Vreau sa plec intr-o vacanta in iarna asta, dar intr-un loc exotic, la mare. Ce imi puteti recomanda ca pentru o persoana sa coste pana la 400 de Euro. Multumesc! DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| pietrean a răspuns:

In primul rand, problema cea mai mare, este ca ai doar 11 ani, deci nu poti pleca decat insotita.In eventualitatea ca parintii platesc biletul intreg, poate sunt oferte, in care copii sa plateasca doar jumatate sau deloc.La o agentie,din orasul tau,sigur daca intrebi, te pot lamuri.
Dar biletul(cazare+masa, sau fara), plus avionul, nu are cum sa-ti ajunga pentru un sejur de cel putin 5-7 nopti, cei 400 euro.
Eu am luat un bilet, la sfaritul lui noiembrie 2013, pentru litoralul bulgaresc(perioada 1-10 iunie 2014), cu EB 25%, cu cazare+masa UAI+sezlong si umbrela plaja, hotel 3*+ si am platit 465 euro, pentru doua persoane.Transport individual.
Locurile "exotice" costa mult mai mult,plus distanta foarte mare.
Trebuie sa stii cand si cat se fac reducerile mai mari(EB), ce perioada sa alegi ca sa platesti mai putin pe noapte, ce fel de masa sa alegi, ca sa platesti mai putin si sa nu alergi prin statiune dupa mancare, la un pret rezonabil(dar si sa nu te pacalesti).

2 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Nu gasesti nici o oferta la pretul asta, de fapt nu poti plati nici macar biletete de avion pentru ceva exotic cu 400 de euro.Vacantele "exotice" se invart in jurul cifrei de 2000 de euro/persoana.Ai in vedere faptul ca se calatoreste 24-30 de ore(cu escale, cu tot)...

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

In sudul spaniei