| eueuu3 a întrebat:

Unde mi-as putea petrece vacanta la munte?
Fundita! happy

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de buget si unde ai vrea,(in tara sau afara)!
In tara zic eu la Sinaia,Busteni, Azuga, Predeal, Valea Prahovei pe aici!
La Predeal poti vizita castelul Peles!
Acum depinde in care parte a tarii locuiesti pentru ca daca locuiesti spre Nord treci prin Brasov, unde ai putea vizita Castelul Bran!
Bafta!:*
Funda?:*

| mihaelaalol a răspuns:

Eu iti recomand Branul(unde ai de vizitat:Castelul cu acelasi nume,Cetatea Rasnov(langa Bran) sau Sinaia(unde poti vizita Castelul Peles/Pelisor) sau Busteni(Cascada Urlatoare,Babele, Sfinxul, etc).De asemenea, daca preferi locurile linistite si multa verdeata, iti recomand Moeciul(De sus/De jos).
funda?!

| Láríìśàá a răspuns:

Poți alege Predeal sau Slănic Moldova este superb acolo poți urca pe munte într-o pădure, poți să te plimbi să vizitezi multe zone, seara poți sta în parcul de acolo să te uiți la apus la munți, este superb!

| anapricopi76 a răspuns:

Iti zic sa te duci in Maramures pentru ca ai foarte multe obiective turistice.