| danielandreibadea a întrebat:

Trebuie sa zbor cu avionul in Anglia, insa imi e frica, chiar daca mereu imi spun ca este cel mai sigur mijloc de transport. Am mai zburat cu avionul. Ajutati-ma! Vreau sa scap de frica aceasta.

Răspuns Câştigător
| SouLIce a răspuns:

Asculta niste muzica in timpul zborului si nu te gandii ca esti la x metri altitudine
Eventual poti lua pastile pentru calmare
Sunt foarte rare accidentele de avion

2 răspunsuri:
| Cristescu_Vlad_1976 a răspuns:

Eu spun ca ar trebui sa iti iei ceva, de exemplu o revista sau altceva care ti-ar pute alunga sentimentul de frica.

| mihai69 a răspuns:

Dacă ai mai fost cu avionul și ai rezistat, e bine. De frică nu scapi decât dacă îți înfrunți teama, așadar, zboară mai departe, cu timpul te obișnuiești. Oricum, dacă nu ai fost încă, n-ar fi rău să mergi și la un terapeut. El e calificat să găsească o soluție potrivită fiecăruia, în funcție de mulți factori.