| Aaaaabbbbbaaaaa a întrebat:

Buna, vreau sa merg la Untold si ma intereseaza sa aflu cat costa un bilet de tren la cuseta pana acolo si cand se pun in vanzare bilete de tren. De asemenea, daca are cineva sugestii despre unde pot gasi cazare, va rog sa spuneti. Multumesc.

Răspuns Câştigător
| wpetterssone a răspuns:

Există trenul IR1741 (operat de SNCFR) care pleacă din București Nord cu destinația Satu Mare, oprește în cluj la ora 4:22. Prețul aproximativ la cușetă de 6 locuri este de 130 RON.
Cu avionul, TAROM, efectuează zboruri Otopeni - Cluj (zilnice), prețul standard este 500 RON. Cursa durează în medie 35 de minute. Un alt operator este Blue Air, operează zboruri zilnice, prețul standard este 630 RON. Cursa durează în medie 35 de minute.

5 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Costul biletului difera în funcție de locul din care pleci.
Cauta pe site-ul CFR costul în funcție de kilometrii pe care ii ai de parcurs.

| ℓαυяα a răspuns:

Prețul biletului îl gasesti pe site ul CFR

| Adry05 a răspuns:

Biletele le poti lua cu maxim o luna inainte de data calatoriei. vezi pe site sau intreaba la ghiseu cat costa, de obicei pentru cuseta platesti 20-30 lei in plus fata de costul normal al biletului.
Cazarea ti-o cauti pe net.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Și noi vrei sa ghicim de unde vii? Sau ai impresia ca biletul costa la fel dacă vii de la Turda sau de la Constanța?

| Aaaaabbbbbaaaaa explică:

Am uitat sa Menționez faptul ca plecarea este din Bucuresti. M-ar ajuta foarte mult daca mi-ati putea estima un pret pentru ca vreau sa compar cu prețul unui bilet de avion.