| ArianaLarisa a întrebat:

Vreau sa plec in Suedia, cu avionul din Budapesta si vreau sa știu daca pot prezenta buletinul in locul pașaportului!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Normal. Suedia este tara membra UE si nu-ti trebuie pasaport. Doar ca trebuie sa ai Carte de Identitate. Cu buletinul nu se poate iesi din tara. Citeste si aici: http://bit.ly/2LwQfKg

5 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fiind în Schengen ambele tari nici de cartea de identitate nu prea ai nevoie

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Și de controlul de securitate cum crezi că o să treci?!?

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mihai69):

La controlul de securitate nu se cere act de identitate... Se cere prin alte locuri dacă e cazul

| mihai69 a răspuns (pentru suntserios):

Pur și simplu nu ești admis acolo fără boarding pass și act de identitate.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru mihai69):

Fără boarding pass nu esti