| travianulisa a întrebat:

vreau sa plec saptamana viitoare in Mexic si rutele pana in Ciudad de Mexic(unde vreau sa merg) fac escala in Canada o ora si 45 minute. Am nevoie de viza pentru Canada sau nu?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca nu iesi din spatiu international din aeroport nu ai nevoie de nicio viza

| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie de viza de intrare in Canada pentru ca nu iesi din aeroport, doar mergi in zona de TRANZIT catre portile care duc spre Mexico, va scrie pe biletul tau de avion ce poarta. In caz de nu ai trecuta poarta pe bilet, probabil ca a fost mult prea devreme si trebuie sa mergi la primul oficiu de informatii sa le arati biletul si sa-i intrebi la ce poarta trebuie sa mergi spre Mexico. Poarta in engleza este "gate" si te poti orienta si singur dupa numarul de gate care il vei primi de la biroul de informatii. Bagajul merge direct in Mexic, deci tu il ridici direct la destinatie.